Poznej svůj kraj

Kniha návštěv

Datum: 29.11.2008

Vložil: David

Titulek: První pozdrav

Krásný dobrý den,
náhodou jsem objevil Vaše stránky - a jsem příjemně překvapený. Lidí, kteří by ještě "pamatovali" na Slezsko a měli vztah k jeho minulosti a kultuře (a chtěli druhým připomínat, kde končí severní Morava ;) ), už není mnoho. Jsem rád, že jsem právě jednoho našel :o)
Zkusím několik doplnění k obsahu stránek: Orlice ve znaku Frýdku-Místku, Karviné, Orlové, Vendryně, Třince a Českého Těšína není slezská, tj. převzatá ze znaku (celého) Slezska (černá ve žlutém poli), ale jen těšínská, tj. ze znaku Těšínska, jedné z částí Slezska (žlutá v modrém poli); a ve znaku Opavy není vlastně vůbec (jednohlavá) orlice, ale polovina (dvouhlavého) orla ze znaku římského (německého) císaře (udělil ho Opavě císař Rudolf II.), jen "přemalovaného" na opavské barvy (bílou a červenou).
A dole v anketě postrádám možnost "Ve Slezsku dnes nežiju, ale jsem Slezan" :) (Totiž - anketa je tu sice asi jen jako zpestření, ale tož pokud je jejím cílem umožnit vyjádření, zda návštěvník považuje Slezsko za třetí z českých zemí, za část Moravy nebo za část Čech, je první a třetí anketní odpověď totéž; a pokud má být navíc ještě rozlišen názor obyvatel Slezska a obyvatel jiných částí republiky, měla by zase druhá a čtvrtá odpověď oboje rozlišovat. Ale to jen na okraj.)
A pak se zeptám (snad nejsem jediný, koho by to zajímalo, tak si dovolím také zneužít knihu návštěv) - co všechno plánujete na stránkách umístit, co od nich lze v budoucnu čekat? :) Píšete o průběžném doplňování dalších informací... Neměl byste chuť zveřejnit i ve stručnosti nějaký plán, na co se můžeme těšit?
Přeju hodně úspěchů, určitě se budu chodit dívat, co je nového :o)
D. B.

Vyhledávání

ODKAZY

Mikroregion Krnovsko

Kružberská přehrada

Zámek Hradec nad Moravicí

Zámek Raduň

Prajzská Ambasáda

 

  

 Oficiální stránky města

 

 Folklor na OpavskuZa Opavu

     MATICE SLEZSKÁ

 

 

    

Hradec nad Moravicí    Vítkov

Hlučín     Kravaře ve Slezsku

 Budišov nad Budišovkou  

 

 

 Opavský a hlučínský deník

Oficiální stránky České republiky

Virtuální prohlídky

 

Horní Slezsko

   

  Petr Bezruč   Vlastenci.cz

 

 Český svaz ochránců přírody Opava

 

  Naše ikonka na Váš Web

Opavské Slezsko

 

 Tento web běží od 12. srpna 2008

Tvorba těchto stránek je záležitosti volného času a nejde o žádný oficiální či komerční produkt

Stránky naposledy aktualizovány 4.2.2012

 

TOPlist